Model o kojem je reč

Ove informacije važe za sledeće modele:

  • ILCE-7M5

O ovom preuzimanju

Šta treba imati na umu pre ažuriranja

  • Možete preuzeti ažuriranje softvera pomoću aplikacije Creators' App dostupne na uslugama App Store i Google Play.

Prednosti i poboljšanja

  • Ispravlja problem pri kojem se može pojaviti šum u prikazu slike koja je ugrađena u RAW datoteke snimljene sa RAW & HEIF podešavanjem
  • Ispravlja problem pri kojem se fotoaparat možda neće uključiti nakon što je isključen dok je omogućeno podešavanje Connect while Power Off
    (u okviru Network → Connect/Remote Shoot)
  • Poboljšava kompatibilnost sa CFexpress Type A memorijskim karticama trećih strana
  • Poboljšavanje stabilnosti u radu fotoaparata

Informacije o datoteci

  • Naziv: BODYDATA.DAT
  • Verzija:1.01
  • Veličina: 332 873 264 bajt(ov)a
  • Datum izdavanja: 12-02-2026

Priprema

Kako se ažurira softver Sony fotoaparata pomoću memorijske kartice (SD ili CFexpress)

Ako ažurirate sa Ver. 1.00, unapred podesite i Cnct. while Power Off i Wi-Fi Connect na Off (Isključeno). Zatim isključite fotoaparat, izvadite i ponovo umetnite bateriju, i nastavite sa ažuriranjem.

Ako ažurirate sa Ver. 1.00, pratite ove korake pre početka ažuriranja:

  1. Postavite podešavanje Cnct. while Power OFF na Off (Isključeno).
  2. Postavite podešavanje Wi-Fi Connect na Off (Isključeno).
  3. Isključite fotoaparat.
  4. Izvadite bateriju, a zatim je ponovo umetnite.

Sada možete da započnete ažuriranje.

Proverite verziju sistemskog softvera

Sledite dolenavedena uputstva da biste proverili verziju sistemskog softvera:

  1. Izaberite MenuSetupSetup OptionVersion Body (Meni → Podešavanje → Opcija podešavanja → Verzija → Kućište).
  2. Biće prikazana verzija sistemskog softvera.

Napomene:

  • Ako je trenutna verzija sistemskog softvera Ver. 1.01, ažuriranje nije potrebno.
  • Ako se otvori ekran za podešavanje Date/Time (Datum i vreme) kada uključite fotoaparat, podesite tačan datum i/ili vreme.

Čuvanje podataka sistemskog softvera na memorijsku karticu

VAŽNO: Vodite računa da na memorijskoj kartici bude samo jedna BODYDATA.DAT datoteka.

    1. Kliknite na dugme Download (Preuzmi).
    2. Kada pročitate dokument o odricanju odgovornosti, kliknite na dugme Download (Preuzmi).
    3. Sačuvajte datoteku na računaru.
    4. Umetnite formatiranu memorijsku karticu u računar.
    5. Sačuvajte datoteku BODYDATA.DAT u osnovnom direktorijumu memorijske kartice. Nemojte da menjate naziv datoteke.

    Napomene:

    • Unapred formatirajte memorijsku karticu koristeći ovaj fotoaparat.
    • Pre formatiranja, kopirajte podatke na računar ili drugi uređaj. Kada formatirate memorijsku karticu, svi podaci snimljeni na njoj se brišu i njih nije moguće povratiti.
    • Pogledajte uputstvo za upotrebu fotoaparata za kompatibilne memorijske kartice.

    Drugi hardver

    • Izvor napajanja fotoaparata: Koristite potpuno napunjenu punjivu bateriju (NP-FZ100).
      Napomena: Ažuriranje se može obaviti samo ako je nivo napunjenosti baterije 51% ili više. Preporučujemo da baterija bude potpuno napunjena.
    • Skinite vertikalni rukohvat sa fotoaparata pre nego što započnete ažuriranje sistemskog softvera.

    Ažuriranje verzije sistemskog softvera

    Važna napomena

    • Koristite potpuno napunjenu punjivu bateriju (NP-FZ100).
    • Nemojte da vadite bateriju dok traje ažuriranje jer iznenadni prekid napajanja može oštetiti fotoaparat.
    • Ažuriranje možda neće biti moguće ako je temperatura fotoaparata visoka. Sačekajte sa ažuriranjem dok temperatura ne padne.

    1. korak: Ažurirajte sistemski softver

    1. Ubacite memorijsku karticu koja sadrži sačuvane podatke o sistemskom softveru u otvor 1 na fotoaparatu. Samo će otvor 1 prepoznati podatke o sistemskom softveru.
    2. Izaberite MenuSetupSetup OptionVersionBody (Meni → Podešavanje → Opcija podešavanja → Verzija → Kućište).
    3. Izaberite Software Update (Ažuriranje softvera).
    4. Izaberite Execute (Izvrši) na ekranu sa potvrdom ažuriranja sistemskog softvera. Započeće ažuriranje verzije softvera.

      Poruka na ekranu:
      • Ažurirati? X.XX → Y.YY
        • X.XX: Broj trenutne verzije
        • Y.YY: Broj najnovije verzije
      Napomene:
      • Nemojte da uklanjate bateriju ili memorijsku karticu tokom ažuriranja.
      • Nakon što potvrdite detalje, možete kliknuti Execute (Izvrši).
      • Skrolujte nadole po ekranu da biste videli celokupni tekst.
    5. Kada ažuriranje sistemskog softvera počne, prikazuju se proteklo vreme i procenat napretka, a lampica pristupa treperi 1 put3 puta5 puta kako ažuriranje napreduje. Ažuriranje traje približno 6 minuta.
      Lokacija lampice pristupa: Nalazi se u donjem desnom delu na zadnjoj strani.
      Napomene:
      • Ako je kopija podataka sistemskog softvera neispravna, na ekranu fotoaparata se prikazuje poruka „The target model for the update file is incorrect.“ (Ciljani model za datoteku ažuriranja nije tačan).
      • Ako indikator pristupa ponovi 5 dugačkih treptaja (ciklus od 0,5 s) i 6 kratkih treptaja (ciklus od 0,25 s) ili 7 dugačkih treptaja (ciklus od 0,5 s) i 7 kratkih treptaja (ciklus od 0,25 s), sistemski softver možda nije ispravno kopiran na memorijsku karticu.
        • U tom slučaju, izvadite bateriju i memorijsku karticu iz fotoaparata, pripremite drugu memorijsku karticu, a zatim počnite ispočetka od odeljka Čuvanje podataka sistemskog softvera na memorijskoj kartici u ovom članku.
    6. Kada se ažuriranje završi, fotoaparat će se automatski ponovo pokrenuti. Nakon ponovnog pokretanja, pritisnite OK (U redu) na ekranu „Body update complete“ („Ažuriranje kućišta završeno“).

    2. korak: Potvrdite verziju sistemskog softvera svog fotoaparata

    1. Izaberite MenuSetupSetup OptionVersionBody (Meni → Podešavanje → Opcija podešavanja → Verzija → Kućište).
    2. Biće prikazana verzija sistemskog softvera.
      Ažuriranje je bilo uspešno ako se na ekranu prikaže Ver. 1.01.