Bezbednosno obaveštenje za prenosni bežični server WG-C10
Poštovani klijenti,
Bežični prenosni server WG-C10, plasiran na tržište u aprilu 2013. godine, koristi softver otvorenog koda DNSmasq i standard za šifrovanje bežične mreže Wi-Fi Protected Access II (WPA2). Na osnovu najnovijih industrijskih izveštaja, otkrivene su sledeće ranjivosti kod ove dve tehnologije.*
*CERT baza podataka sa napomenama za ranjivosti (srpski)
- Dnsmasq sadrži više ranjivosti
- Upravljanje saobraćajem pomoću standarda Wi-Fi Protected Access (WPA) može se kontrolisati kako bi se uveli jednokratni ključevi i ponovo koristili ključevi sesije
Da biste postigli odgovarajuću bezbednost i zaštitili vaše uređaje od zlonamernih napadača koji koriste ove ranjivosti, pratite uputstva na način opisan u nastavku:
1. Koristite direktnu vezu sa uređajima
Kada povezujete server WG-C10 sa pametnim telefonom ili tabletom, izaberite direktnu bežičnu vezu bez korišćenja pristupne tačke za bežičnu LAN mrežu.
- Vodič za pomoć
2. Podesite lozinku za bežičnu LAN mrežu i lozinku za pristup
Da biste na bezbedan način koristili WG-C10, podesite bezbednosne postavke na serveru WG-C10 prema uputstvima u vodiču za pomoć (veza se nalazi u nastavku). Ako lozinku za bežičnu LAN mrežu ili lozinku za pristup otkrijete drugim osobama za potrebe deljenja datoteka, strogo preporučujemo da odmah nakon toga promenite svoju lozinku.
- Vodič za pomoć
3. Odaberite bezbedno mesto za povezivanje na Internet
WG-C10 omogućava povezivanje na Internet putem bežičnog LAN rutera. Ako ovu funkciju koristite za povezivanje na Internet sa pametnog telefona ili tableta, odaberite bezbedno mesto (na primer u svom domu) na kojem je drugima teško da pristupe vašoj Internet vezi.
4. Izbegavajte da koristite javne bežične LAN usluge
Pojedine javne LAN usluge nisu dovoljno bezbedne i dozvoljavaju povezivanje neograničenog broja korisnika. Iz bezbednosnih razloga, strogo preporučujemo da izbegavate povezivanje servera WG-C10 na javne bežične LAN usluge.